Ile są warte żądania budżetówki?

poniedziałek, 4 lutego 2008

Znów o pieniądzach ... - niestety...

Aby spełnić postulaty płacowe sfery budżetowej, rząd potrzebuje co najmniej 17 miliardów złotych - wynika z analizy. To prawie dwie trzecie planowanego na ten rok deficytu budżetowego.

Policjanci, których według danych z grudnia ubiegłego roku pracowało w całym kraju 98 tysięcy, w ramach protestu wysyłają do Komendy Głównej aluminiowe widelce. Ta niecodzienna forma ma przypomnieć, że rząd obiecał funkcjonariuszom po 500 złotych podwyżki. Słowa wartego około 850 milionów złotych, jak dotąd, nie dotrzymał.

W identycznej sytuacji jak policjanci jest blisko 30 tysięcy strażaków. Im również w tegorocznym budżecie obiecane były podwyżki. Strażacy chcą zarabiać o 500 złotych więcej. W budżecie na ten rok powinno być na to zapisanych około 250 milionów złotych.

Celnicy, których protest doprowadził do paraliżu na wschodnich granicach, chcą zarabiać o 1500 złotych więcej niż do tej pory. Gdyby każdy spośród ponad 15 tysięcy pracowników Służby Celnej dostał taką podwyżkę, w budżecie trzeba by znaleźć dodatkowe 450 milionów złotych. Rząd zaproponował protestującym podwyżki na poziomie 500 zł. W środę przedstawiciele celników zerwali rozmowy z rządem.

Kto jeszcze i ile chce? Co komu obiecał już rząd?


O tym w najnowszym raporcie Money.pl, którego fragmenty można wykorzystać we własnych publikacjach za podaniem źródła.

Raport dostępny jest pod adresem: http://news.money.pl/artykul/raport;ile;sa;warte;zadania;budzetowki,7,0,317191.html

Jak chcecie - łatwo wkleić link w przeglądarkę -)

0 komentarze:

Archiwum

Etykiety